Zagrali dla Ani Mrówczyńskiej

 

koncert-031Pomoc w walce z Zespołem Leigha zadeklarowali kaliscy muzycy, którzy swoim wystąpieniem przyłączyli się do zbiórki funduszy na leczenie małej Ani Mrówczyńskiej. Koszt leczenia choroby w Stanach Zjednoczonych to około pół miliona złotych. Zbiórka odbywa się dzięki akcjom i imprezom charytatywnym.

Ania od urodzenia choruje na nieuleczalną chorobę. Zespół Leigha zdiagnozowano u dziewczynki w wieku 13 m- cy. To metaboliczna, ultrarzadka i nieuleczalna choroba genetyczna. Energia nie jest dostarczana do komórek przez mózg. W pierwszej kolejności następuje degeneracja układu nerwowego, a co za tym idzie mózgu. W dalszej części przestają funkcjonować nerki wątroba, słuch. – Nasz świat się zawalił, ale próbujemy go na nowo poskładać. Po wielu miesiącach nieprzespanych nocy dniach i nocach bezsilności pełnych łez i bezradności patrzenia na cierpienie swojego dziecka. Po wielu miesiącach ciężkich rehabilitacji, ciągłych wizyt u logopedów, genetyków, rehabilitantów, mogę powiedzieć, że widać u Anusi postępy. – opowiada Aneta Mrówczyńska, mama Ani.

By Ania mogła robić dalsze postępy, mimo hamującej jej rozwój choroby, potrzeba pieniędzy. Koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe rodziców. Stąd kolejna akcja charytatywna na rzecz małej „Mrówki” – wielki koncert kaliskich artystów.

Do imprezy doszło między innymi dzięki zaangażowaniu aktorki musicalowej Anastazji Simińskiej- Koncert charytatywny kaliscy artyści dla Ani Mrówczyńskiej jest to połączenie naszych kaliskich sił muzycznych dla „małej Mróweczki” – mówi Anastazja Simińska, organizator koncertu.

Łącznie podczas koncertu wystąpiło kilkunastu kaliskich artystów: zespół Noł Prablem, Małgorzata Puchalska, Patrycja Kliber, studio Piano Song, Kamil Pyrek, Anastazja Simińska, Asia Rektor. Wejściówkami  na koncert były cegiełki o wartości: 10z/20zł/50zł lub 100zł.

Do akcji przyłączyło się również wielu młodych wolontariuszy. Część z nich to uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu, pozostali to aktywni członkowie Fundacji  Bread of Life.- Myślę, że ogólnie warto się angażować w jakiekolwiek akcje charytatywne i pomagać tym, którzy nie mogą otrzymać tej pomocy od razu i wspierać jak tylko mamy okazję- twierdzi Natalia Jankowska, wolontariuszka. – Dlaczego warto pomagać? Warto pomagać, bo wszystko wraca, to jest taka egoistyczna pobudka, ale myślę,  że to jest jak najbardziej na miejscu. – wyjaśnia wolontariuszka z III LO z Kalisza.

Wsparcie na leczenie Ani wciąż można okazać wpłacając środki na osobiste konto dziewczynki, bądź uczestnicząc w licytacjach. Ania jest podopieczną fundacji Bread of Life oraz podopieczną Fundacji Dzieciom  „Zdążyć z pomocą”.

Każdy, kto chciałby wspomóc dziewczynkę w walce z chorobą, może wpłacić pieniądze na konto  40 1090  1346  0000 0001 1420 0591 z dopiskiem dla Ani Mrówczyńskiej.