Prezydenci dla podopiecznej Fundacji

czolo_5Blisko 600 złotych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej w ostatnią sobotę, w galerii Amber. Pieniądze trafią do zmagającej się z chorobą nowotworową Mai.

20-letnia Maja Krzykacz po raz kolejny zmaga się z nowotworem. Wcześniej udało jej się pokonać chorobę dwukrotnie. W sobotę, w galerii Amber odbyła się akcja charytatywna na rzecz dziewczyny. Uczestnicy ozdabiali wielkanocne jaja, które później zostały zlicytowane. W akcji wzięli udział przedstawiciele władz miasta: wiceprezydenci PIotr Kościelny i Artur Kijewski. Kaliscy samorządowcy ozdabiali pisanki i licytowali wielkanocne jaja. – Cieszę się, że mogłem wziąć udział w sobotniej akcji i wesprzeć Maję w walce z chorobą – mówi wiceprezydent Kościelny. – Udało mi się wylicytować największą pisankę. Wielkanocne jajo będzie licytowane po raz kolejny. To oznacza dodatkowe środki, które zostaną przeznaczone na leczenie Mai.

Licytacja sześciu jaj, ozdobionych przez dorosłych i dzieci, przyniosła 580 złotych. Maja Krzykacz jest podopieczną Fundacji Bread of Life. Sobotnią akcję i warsztaty wielkanocne prowadzili animatorzy ze Strefy Artystycznej Uciechowo.

tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk