VIII Bieg z Flagą

Aż 137 osób wzięło czynny udział w ósmej edycji Biegu z Flagą. To frekwencyjny rekord organizowanej od kilku lat imprezy, podczas której uczestnicy na sportowo świętują Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

13133217_1757250457821818_1179086665681928318_n

Wzorem lat ubiegłych zmagania rozpoczął bieg rodzinny na dystansie 800 metrów. Dla części jego uczestników stanowił on swoistą rozgrzewkę przed biegiem głównym, w którym do pokonania była trasa licząca 2,8 km. Wiodła ona tradycyjnie ścieżką rowerową wzdłuż Trasy Bursztynowej oraz przez alejki Parku Przyjaźni, ze startem i metą usytuowaną nieopodal Restauracji „Emilia” przy ulicy Nowy Świat. Zwycięzcą tej rywalizacji został Michał Kołaciński. Wśród pań najlepsza okazała się Kinga Grabowska. Wyniki nie miały jednak większego znaczenia, bo w tym świątecznym przedsięwzięciu najważniejszy był udział. – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że mimo przedłużonego weekendu wystartowało aż 137 uczestników – mówi nam współorganizator biegu, Wojciech Głuchowski. – Pamiętam, że jeszcze pięć lat temu, gdy jako Fundacja Bread of Life po raz pierwszy włączyliśmy się w organizację tej imprezy, było nas maksymalnie 40 osób. Z każdym rokiem ludzi przybywa i z tego powodu bardzo się cieszymy – dodaje Tomasz Jeżyk.

Bieg jak zawsze miał charakter otwarty, nieodpłatny i mógł do niego przystąpić każdy miłośnik aktywnego wypoczynku. Nie zabrakło więc zarówno wytrawnych biegaczy, ale też amatorów joggingu, czy osób, które biegowy strój ubierają okazyjnie. Nie liczył się także wiek startujących. Jako że impreza ma ścisły związek z przypadającym na 2 maja Dniem Flagi RP, znakomita większość uczestników pobiegła trzymając w dłoni biało-czerwoną flagę, bądź w inny sposób eksponując narodowe barwy. – Ponownie pokazaliśmy, że jesteśmy Polakami, mamy jedną biało-czerwoną flagę, bez względu na to, jakie mamy sympatie polityczne. Udowodniliśmy, że wszystkich nas łączy to, co jest wspólne, czyli hymn, godło i właśnie flaga – nie ukrywa Tomasz Jeżyk z Fundacji Bread of Life. Jego podopieczni z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club zgodnie z tradycją przebiegli cały dystans w charakterystycznych kimonach.

Organizatorami VIII Kaliskiego Biegu z Flagą byli Stowarzyszenie Teraz Kalisz, Fundacja Bread of Life oraz Restauracja Emilia, a honorowy patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm RP Piotr Kaleta. – Rozwijamy się z roku na rok na tyle, że coraz chętniej przystępują do naszej inicjatywy sponsorzy. W tym roku odżywki dla zwycięzców ufundowały firmy Biogenix i Głuchowski Sport Academy, a vouchery na zabiegi rehabilitacyjne przygotowała firma Magdomed. Od Miasta Kalisza otrzymaliśmy z kolei puchary i medale. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni – oznajmia nam Wojciech Głuchowski. – Podziękowania należą się także wolontariuszom, którzy pomogli przygotować bieg, m.in. przyjmując zgłoszenia i wypisując dyplomy – dodaje Tomasz Jeżyk.

Michał Sobczak http://faktykaliskie.pl/kategorie/sport/rekordowy-viii-bieg-z-flaga-duzo-zdjec,2429.html

***

VIII Bieg z Flagą – wyniki biegu głównego
kobiety
1. Kinga Grabowska
2. Karolina Górna
3. Justyna Krawczyk
mężczyźni
1. Michał Kołaciński
2. Andrii Pavelko
3. Aleksandr Kazymyrow