VII Charytatywna Wigilia na kaliskim rynku

Występy muzyczne na scenie, warsztaty, domki ze słodkościami i ręcznie wykonanymi ozdobami, a przede wszystkim bicie światowego rekordu Guinnessa w ilości osób przebranych za anioły. Zapraszamy od godziny 12:00 do 18:00 na VII edycję Charytatywnej Wigilii na Kaliskim Rynku!

Article img 20181215 123304

Co roku, to wielkie świąteczne wydarzenie jakim jest Charytatywna Wigilia na Kaliskim Rynku, przyciąga tysiące kaliszan i darczyńców! Dochód z imprezy na Głównym Rynku i wszelkich wydarzeń towarzyszących – zostanie przekazany na szóstkę chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Bread of Life. W tym roku są nimi Wiktoria, dwóch Michałów, Szymon, Karol oraz Piotr. Niech będzie głośno o naszym Kaliszu!

Dzięki Firmom Haft oraz Leroy Merlin zostało przygotowanych 1000 strojów Anioła! Szaty, aureole oraz skrzydła przygotowane przez organizatorów można odebrać 15 grudnia, na kaliskim rynku w godzinach od 12:00 do 14:00. Za taki strój wrzucamy do puszki symboliczną cegiełkę – 10 zł.

Spotykamy się 15 grudnia o 15:00 na Rynku Głównym, by pobić światowy rekord Guinnessa. Należy on do Kanadyjczyków. Żeby pobić rekord musimy stawić się w liczbie 1276 Aniołów. Osoba przebrana za anioła musi mieć szatę, skrzydła i aureolę. Szatka musi przygrywać kolana.

Przypomnijmy, że podczas poprzedniej edycji kaliszanie pokazali hojne serca i zebrali ponad 30 tys. zł! Pieniądze przeznaczane są na rehabilitacje, lekarstwa, specjalny sprzęt i operacje.

Na specjalnie przygotowanej scenie na kaliskim rynku wystąpią Prywatną Szkołą Podstawową Jagiellończyk, Szkoła Wokalna Musical-Art, Szkoła Muzyczna Talent Studio oraz Music Store. Tuż po biciu rekordu o godzinie 15:30 rozgrzeje nas energetyczny poznański chór Gospel Joy! Przez cały dzień będziemy licytować niezwykłe atrakcje i prezenty! – Zobaczcie jakie: TUTAJ

Koncerty, licytacje i imprezy towarzyszące poprowadzą: Natalia Zawartka-Ignaszak, Katarzyna Guzowska-Lelental, Karolina Romke i Maciej Leśniewski(DJ Maxx).

W tym roku Nie zabrakło tradycyjnych domków, gdzie możemy kupić ręcznie robione ozdoby świąteczne, pamiątki, słodkości i wiele innych! Prócz tego na najmłodszych będę czekały warsztaty i animacje z Uciechowem, odwiedzi nas święty Mikołaj, a dla głodnych będzie czekała kuchnia polowa i grill.

O godzinie 13:00 rusza akcja zbiórki krwi! Informacja: TUTAJ

O 13:30 rusza V Mikołajowy Charytatywny Kijomarsz – TUTAJ

W tym roku również swoją cegiełkę dla Wigilii dorzucili kaliscy dziennikarze. Wspólnie upiekli i ozdobili 300 świątecznych pierników! Będzie można je kupić prosto z rąk przedstawicieli mediów na kaliskim rynku!

Bohaterowie Wigilii na Kaliskim Rynku: TUTAJ

Link do wydarzenia:TUTAJ

Wigilia na Kaliskim Rynku: TUTAJ

PROGRAM

KONCERTY DZIECI DLA DZIECI:

Godz. 12.00 Otwarcie z Prywatną Szkołą Podstawową Jagiellończyk
12.20 LICYTACJE
12.40 Szkoła Wokalna Musical-Art.
13.00 LICYTACJE
13.20 Szkoła Muzyczna Talent Studio
13.40 LICYTACJE
14.00 Szkoła Muzyczna Music Store
14.20 :ANIELSKA LICYTACJA: z udziałem “Aniołów” z „Dominiak Design oraz z Uciechowa
14.50 Amelka Grzelaczyk

15.00 ZOSTAŃ ANIOŁEM – BIJEMY REKORD GUINNESSA, zbieramy na placu ratuszowym jak największą ilość osób przebranych za Anioły – dołączcie do nas :)

15.30 Gospel Joy
16.10 – LICYTACJE
16.40 – Studio Art Muz
17.00 LICYTACJE
17.30 Kamil Pyrek & Znany Zagraniczny Zespół

Koncerty, licytacje oraz imprezy towarzyszące poprowadzą: Natalia Zawartka-Ignaszak, Katarzyna Guzowska-Lelental, Karolina Romke i niezastąpiony Maciej Leśniewski (DJ Maxx)

RATUSZ
Giełda Rzeczy Używanych ( pod filarami ratusza)

PLAC RATUSZOWY
Kiermasz Świąteczny
Rekord Polski Guinnessa – Zostań Aniołem
Warsztaty i animacje dla dzieci z Uciechowem
Święty Mikołaj
Honorowe oddawanie krwi – Polski Czerwony Krzyż
Kuchnia polowa i grill – KANDA
“Dziennikarskie” pierniczki
Wolontariusze z USA

Żródło https://www.calisia.pl/articles/trwa-vii-charytatywna-wigilia-na-kaliskim-rynku-czekamy-na-was-program