Podsumowanie Wigilii na kaliskim rynku

Wielodniowe przygotowania, często do samego rana, praca kilkudziesięciu osób, którzy robili to całkowicie charytatywnie i wielki odzew mieszkańców miasta – to wszystko przyniosło wspaniały efekt. W trakcie „Wigilii na kaliskim rynku” zebrano ponad 20 tysięcy złotych!

– Dla nas to bardzo dobry wynik. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tych pieniędzy i kaliszanom, którzy tak chętnie i szczodrze nas wsparli – powiedział w trakcie specjalnej konferencji prasowej Tomasz Jeżyk z Fundacji Bread of Life. Dodał, że zebrane środki wspomogą dzieci walczące z nowotworem. – Zebraliśmy prawie 3 razy więcej niż w tamtym roku, jeszcze raz za to dziękujemy. Kaliszanie uratowali kilka istnień ludzkich.

Łącznie przez dwa dni: 12 i 13 grudnia plac przed ratuszem odwiedziło ponad 4,5 tysiąca osób. 37 kaliszan zarejestrowało się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego; to pokazuje, że nie jesteśmy obojętni na los drugiego człowieka.

– Dla nas Wigilia trwa cały rok, nie przestajemy planować kolejnych akcji. Na razie szczegółów nie zdradzę, ale być może spotkamy się szybciej niż za rok na kolejnej Wigilii – dodał Tomasz Jeżyk.

Pieniądze zebrane podczas imprezy charytatywnej przeznaczone zostaną na leczenie chorych na nowotwory małych kaliszan. Jak przebiegała Wigilia? Nagranie z lotu ptaka obejrzycie TUTAJ, a na materiał podsumowujący tegoroczną „Wigilię na kaliskim rynku” zapraszamy do piątkowego Magazynu Miejskiego.

Katarzyna Krzywda, fot. autor