Staś Boniewski jest wspaniałym synkiem. Mimo tak dużej ilości bólu,ktory stale mu doskwiera przez swoje schorzenia  jest niezwykle dzielny i pogodny. Ma w sobie wiele szczęścia i milosci. Niestety życie go nie oszczędza.Ma wiele chorób a co się z tym wiąze dolegliwosci. Podstawowe z nich to: Dyzgangionoza całkowita( choroba Hirschsprunga). Staś nie ma w sobie zdrowych kawałków jelit. Stan po operacji serca VSD/AVSD. Nadal niestety jest resiudalny ubytek.

Jest po niewydolnościach serca, płuc i nerek. Ma zwężenie krtani, niedowład i porażenie strun głosowych. Stan po operacji wycięcia guzów. Żołądek zoperowany metodą Nissena. Niespojenie kręgosłupa szyjnego, wodogłowie. Myslę, ze najgorszy w tym wszystkim jest ból, który stale mu doskwiera. Król ma praktycznie naruszony cały organizm. Jest na żywieniu całkowicie pozajelitowym.

W związku z tym ma założony cewnik typu Browiack przez który do żyły dochodzi mu żywienie oraz leki. Ma założoną też gastrostomię, ileostomię co pozwala mu się z różnym skutkiem wydalać  i odgazowywać. Z kolei  tracheostomia pozwala mu oddychać.

Jest po wielu operacjach układu pokarmowego ( żołądek, jelita) oraz serca. Wiele razy wymagał i nadal czesto wymaga wymiany dojscia centralnego. Organizm jest coraz słabszy. Są coraz wększe i czestsze dolegliwości bólowe. Coraz częściej pojawia się też sepsa, która nie chce odpuszczać. Stasinek ma też zespół downa co myśle w dużej mierze ma wplyw na jego wspaniała osobowość. Jest naprawdę dzielny. Bardzo go wszyscy kochamy i pragniemy aby był z nami jak najdłużej…