Marianka urodziła się w 26 tygodniu ciąży z 1 punktem w skali Apgar. Od samego początku wykazywała się silnym pragnieniem walki o życie i przetrwanie. Mimo niskiej wagi urodzeniowej, wodogłowia, spowodowanego krwawieniem dokomorowym, karmienia sondą,

Marianna po pobycie w szpitalu z wagą 2,5 kg, została wypisana do Pogotowia Rodzinnego. Przez pierwsze miesiące swojego życia nie zaznała miłości i opieki ze strony swojej Mamy. Ten okres odcisnął piętno na jej życiu i psychice. Marianka w wieku 12 miesięcy trafiła na stałe do rodziny zastępczej, a kilka miesięcy później została przez nich adoptowana.

U Marianki zdiagnozowano Porażenie Mózgowe, co wiąże się z deficytami na wielu płaszczyznach. Po pierwsze to niepełnosprawność fizyczna: zaczęła chodzić dopiero w wieku 3 lat, jej chód jest nieprawidłowy, nóżki wymagają noszenia ortez, by minimalizować przeprosty oraz stabilizować stopy. Kręgosłup jest mocno wygięty w hiperlordozie, co powoduje ryzyko ucisku na narządy wewnętrzne oraz dyskopatię, a miednica jest ustawiona w niewłaściwy sposób (przodopochylenie). Po drugie to problemy emocjonalne – ataki histerii, furii, rzucania przedmiotami, przeklinania. Kolejny poważny deficyt związany jest z przyswajaniem wiedzy. Wbrew opisom jej choroby i ciężkich doświadczeń, to dziecko jest pogodne, uśmiechnięte i bardzo zainteresowane życiem i światem. Uwielbia śpiewać i tańczyć.

Aby mogła się prawidłowo rozwijać potrzebuje wsparcia specjalistów, rehabilitacji, udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz hipoterapii oraz dogoterapii aby poradzić sobie z problemami emocjonalnymi.