Otwarte drzwi w Akademii Walki z Rakiem

Ogólnopolski projekt Akadeza¶miejmy rakamii Walki z Rakiem – są to ośrodki wsparcia psychoonkologicznego dla chorych i ich rodzin. Obecnie w 12 miastach Polski rok rocznie tysiącom osób mierzących się z chorobą nowotworową bezpłatnie udzielana jest profesjonalna pomoc. To wielkie dzieło!
Rak bywa postrzegany jako wyrok albo jako wróg, z którym trzeba walczyć. Tymczasem w chorobie warto zobaczyć jakiś sens np. coś, czego można się dzięki niej nauczyć zmienić w swoim życiu, by podnieść jego jakość. Warto też znaleźć dystans do choroby, a nic tak go nie buduje, jak poczucie humoru i zdolność do śmiania się pomimo wyzwań. Program Akademii Walki z Rakiem skoncentrowany jest przede wszystkim na pomocy psychoonkologicznej, psychoedukacji, sesjach terapeutycznych, zajęciach ruchowych i dietoterapii i wiele innych.
Obchody X- lecia całej sieci zostały utrzymane w konwencji „ Zaśmiejmy raka” i oprócz drzwi otwartych, uroczystych koncertach i wykładach, które organizowane są w poszczególnych miastach, zapraszamy wszystkich Polaków do wspólnego zdrowego śmiechu.
Poprzez akcję „Zaśmiejmy raka” pokażemy ludziom, że śmiech i dobry humor również dla ciała może być terapeutyczny i zdrowy