Koncert charytatywny dla Kasi

Kasia Albrecht – młoda, 38-letnia mama 8-letnie Poli, zmaga się z ciężką chorobą. Ale wierzy, że uda jej się pokonać „potwora”. Pomóżmy jej w tej walce

Mam na imię Kasia, mam 38 lat. Jestem mamą 8-letniej Poli. Do października zeszłego roku żyłam całkiem zwyczajnie, całkiem szczęśliwie. Dziś bardzo tęsknię za tamtą normalnością… Właśnie w październiku 2022 roku jak grom z jasnego nieba spadła na mnie wiadomość o chorobie. Chyba najgorszej z możliwych… Moje serce i świat moich najbliższych pękły na milion kawałków po usłyszeniu diagnozy – guz mózgu, glejak wielopostaciowy IV stopnia…

Jestem jeszcze młoda, mam wiele marzeń, mam wspaniałą córeczkę, rodzinę i przyjaciół – dla tego wszystkiego warto żyć! Postanowiłam za wszelką cenę pokonać tego potwora. Nie poddam się, nigdy!  W listopadzie 2022 roku przeszłam operację całkowitego usunięcia guza. Jest marzec 2023 roku i jestem już po 6-tygodniowej radioterapii, rozpoczęłam także chemioterapię. Dziś jestem tu i proszę o wsparcie, bo potrzebuję pomocy – już nie tylko od najbliższych, ale od zupełnie obcych mi ludzi… Nie jest to łatwe, ale leczenie, hospitalizacja, leki, konsultacje to ogromne koszty. Zakwalifikowałam się także na dodatkowe leczenie – immunoterapię w klinice w Kolonii w Niemczech.
Terapia ta będzie obejmowała 3 etapy. Koszt każdego z poszczególnych etapów to ok. 30 000 EUR… Kwota trudna do wyobrażenia, a co dopiero do zebrania. Pragnę jednak wykorzystać każdą możliwość, jaką dziś oferuje medycyna. Chcę chwytać się każdej nadziei, bo bardzo chcę żyć!
Niestety, leczenie to nie jest refundowane w Polsce przez NFZ, dlatego konieczne jest jak najszybsze uzbieranie kwoty, żebym mogła rozpocząć terapię. Będę wszystkim ogromnie wdzięczna za wsparcie zbiórki i dobre słowo. Bardzo Was potrzebuję w najtrudniejszym czasie mojego życia…”
– apeluje Kasia na stronie siepomaga.pl.

Na apel odpowiedzieli absolwenci i studenci kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, UAM w Poznaniu, którzy zapraszają na koncert charytatywny dla Kasi Albrecht, który odbędzie się 27 marca w auli WPA UAM w Kaliszu. Wezmą w nim udział Chór Kameralny WPA UAM pod dyrekcją Beaty Szymańskiej, De Indigo, Torsje, Siostry Kościańskie, Ewa eM, Dorota Wróblewska, Maria Szczap, Maria Tomczyk-Groblica, Łukasz Tomaszewski, Marcin Mańka, Jakub Wojtasiak,  Wojciech Rektor, Piotr Kaftanowicz i Łukasz Szafrański. Ponadto przewidziany jest kiermasz słodkości i rękodzieła.
Cegiełki w cenie 50 zł do nabycia w Biurze Obsługi Studentów WPA w pokoju A205 od wtorku 21.03 do piątku 24.03 w godzinach od 9.00 do 14.00, a także w dniu koncertu przed wejściem do auli.

W wyniku koncertu zebraliśmy ponad 26 ooo zł 

Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie Kasi Albrecht, które nie jest refundowane w Polsce przez NFZ. Zbiórkę prowadzi Bread of Life.  (opr. pp)

Źródło; https://zyciekalisza.pl/artykul/koncert-charytatywny/1414290