3. Charytatywny Bieg Tulipanów już 11 maja

Klub Biegacza „Baster Team” Kalisz, Fundacja „Bread of Life” oraz Miasto Kalisz zachęcają do udziału w trzecim już Charytatywnym Biegu Tulipanów, który odbędzie się 11 maja.

Article dsc01983

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Celem imprezy jest zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne i znoszenie barier społecznych, integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi uczestnikami biegu. Jednym z celów jest także pozyskanie funduszy dla Klubu Olimpiad Specjalnych OLANKA oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego i sportowego dla podopiecznych ŚDS TULIPAN w Kaliszu.

Bieg odbędzie się w sobotę, 11 maja w Parku Miejskim w Kaliszu. Start zaplanowany jest na godz. 12:00 – przy Domku Parkowego. Uczestnicy tradycyjnie mają do pokonania dowolną ilość pętli (jedna – ok. 2 km) piaszczystymi i szutrowymi alejkami parku. Limit czasu to 2 godziny.

Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest dokonanie bezpłatnej rejestracji elektronicznej – TUTAJ.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy i niepowtarzalny numer startowy ze swoim imieniem. W trakcie zapisów konieczne będzie zaznaczenie pola „osoba niepełnoletnia”, „osoba niepełnosprawna”, co skutkowało będzie koniecznością podpisania stosownego oświadczenia przez ich rodziców/opiekunów przy odbiorze numeru startowego. Zgłoszenia elektroniczne można dokonywać do 5 maja do godz. 15.00.

Organizator dopuszcza możliwość zapisów w dniu startu w godz. 10 – 12 (nie daje jednak gwarancji otrzymania okolicznościowego numeru startowego).

Odbiór numerów startowych będzie możliwy w dniu zawodów w godz. 10 – 12, w biurze zawodów w miejscu startu/mety. Przy odbiorze numeru (cegiełki) zbierane będą pieniądze na cele biegu. Sugerowana, najniższa wpłata – 5zł.

Każdy uczestnik może przebiec, przejść, przejechać na wózku dowolną liczbę kilometrów (pętli), którą zgłosi organizatorowi biegu.

Organizator nie zapewnia jakiegokolwiek ubezpieczenia na życie lub zdrowie (NW) z tytułu choroby, wypadku, odniesienia obrażeń, poniesienia śmierci lub poniesienia jakichkolwiek strat bądź szkód, jakie mogą wystąpić w związku z obecnością i/lub uczestnictwem w Biegu. Uczestnikom zaleca się wykupienie dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia NW.

Źródło https://www.calisia.pl/articles/3-charytatywny-bieg-tulipanow-juz-11-maja?fbclid=IwAR2XVcgb9r8leYOa_cdeavOicbhZTh2og5RAqrdCrQofKQxqWNhKCc8X9bI