PoMoc na czasie

W Kaliszu rusza projekt “Pomoc na czasie”. W jego ramach młodzi ludzie będą pomagać starszym, niepełnosprawnym, potrzebującym. Pomoc będzie charytatywna, a jej celem jest przyniesienie satysfakcji obu stronom projektu.
P1710840_article

Od lewej: Marta Kranc, opiekun w projekcie, Weronika Liberska, wolontariusz, Agnieszka Kubicka, koordynator projektu i Aleksandra Tomczak z fundacji Bread of life
Pomysł projektu zrodził się już kilka lat temu, ale dopiero teraz wkracza w fazę realizacji. W przyszłym tygodniu koordynator akcji wraz z przedstawicielem fundacji Bread of life, która jest patronem projektu, odwiedzać będą kaliskie szkoły średnie.

– Mamy już pierwsze osoby, które zgłosiły potrzebę pomocy. Wiemy, że ktoś chciałby, aby posprzątać mu mieszkanie, ktoś, by wyjść z nim na spacer, a jeszcze inna samotna osoba, by odwiedzić ją w szpitalu. – mówi Agnieszka Kubicka, koordynator projektu. – Każdy kto zaoferuje swoją pomoc będzie mógł określić, w jakiego typu akcjach chce brać udział. To może być pomoc jednorazowa, ale jeśli ktoś stwierdzi, że podoba mu się taka forma zaangażowania, współpraca może być długofalowa.

Projekt ma zapewnić młodym ludziom alternatywę na spędzanie wolnego czasu, zwrócić uwagę na drugiego człowieka i pokazać, że poprzez pomaganie robimy coś niesamowitego nie tylko dla niego, ale także dla siebie.

– Uważam, że taki projekt jak najbardziej potrzebny jest młodzieży, która w dzisiejszych czasach ma tak naprawdę wszystko, a przez to nie posiada odpowiedniego systemu wartości. – powiedziała jedna z wolontariuszek, Weronika Liberska.

Również A. Kubicka, podkreślała, że dziś, gdy świat jest bardzo mocno nastawiony na konsumpcję, warto na moment się zatrzymać i odkryć, jak wielką frajdą jest bezinteresowne dawanie swojego czasu i pomocy innym.

– Mamy już bazę wolontariuszy, którzy zbierali z nami żywność i towarzyszyli nam podczas przedświątecznych akcji w Kaliszu, ale mamy nadzieję, że ta baza wkrótce się powiększy. – mówiła Aleksandra Tomczak z fundacji Bread of life.

Każdy kto zgłosi chęć pomocy na akcje będzie wychodził z opiekunem, którym jest wykwalifikowana osoba, z doświadczeniem, zawsze służąca pomocą. Nikt zatem nie pozostanie zostawiony sam sobie.

Każdy, kto potrzebuje pomocy lub chciałby pomoc ofiarować może zgłaszać się do fundacji Bread of life. Siedziba fundacji znajduje się przy ulicy Śródmiejskiej 24a (tel.536 232 825)