,

Otwarcie pomieszczenia terapeutycznego

Kiedyś zapuszczona graciarnia, teraz sala terapeutyczna. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie nowego pomieszczenie do zajęć Fundacji Bread of live w Kaliszu. To salka o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych, oraz szatnie która będą służyły kilku grupom terapeutycznym, ale też wolontariuszom. Powiedział Radiu Centrum członek zarządu fundacji Tomasz Jeżyk:

„Przede wszystkich salka będzie służyła do spotkań grupy uzależnionych, bo na dole już zwyczajnie się nie mieściliśmy, bo niestety osób potrzebujących pomocy nam przybywa. Od dwóch lat mamy podpisane porozumienie z ogólnopolską akademią walki z rakiem i tu też będzie miała zajęcia grupa wsparcia prowadzona przez psychoonkologa Elżbietę Dudziak. Wspaniale rozwija nam się projekt „Pomoc na czasie” i tu też swoje spotkania będą mieli wolontariusze, którzy pomagają osobom starszym. Na pewno każdego dnia będzie coś tu się działo”.

Remont pomieszczenia trwał ponad rok i wiele prac wykonali sami podopieczni fundacji. Prace pochłonęły ponad 10 000 złotych i zostały w całości sfinansowane przez fundacje, głównie z pieniędzy otrzymanych z odpisu 1%.

A tak wyglądało to pomieszczenie rok temu.

Przypomnijmy, że siedziba Bread of live mieści się przy ulicy Śródmiejskiej 24a, a nowa sala powstała na I piętrze.

http://rc.fm/polityczne/kalisz-salka-terapeutyczna.html