W dniu 28 października 2017 roku około godziny 3 w nocy Albert wracał ze Starego Rynku w Poznaniu, gdzie świętował z najbliższymi znajomymi swoje 20 urodziny.


Przy ulicy Krysiewicza podszedł do niego nieznany sprawca i bez powodu, brutalnie go zaatakował. Albert otrzymał potężny cios w głowę, przewrócił się, a gdy próbował wstać, sprawca uderzył go ponownie. Albert po drugim ciosie przewrócił się na ulicę i tam został przejechany przez samochód. Sprawca potrącenia nie udzielił mu pomocy i zbiegł z miejsca wypadku. W wyniku tego pobicia i potrącenia, chłopak odniósł poważne obrażenia i w chwili obecnej leży w śpiączce w ciężkim stanie.

Albert potrzebuje całodobowej opieki, Mama musi zrezygnować z pracy żeby zajmować się synem i walczyć o jego powrót do zdrowia. Miesięczny koszt rehabilitacji i pobytu w specjalistycznym ośrodku to w chwili obecnej około 4000 zł. Jest to kwota nieosiągalna dla rodziny Alberta. Przed wypadkiem, Albert był aktywnym, młodym człowiekiem, mającym swoje marzenia i pasje, kochał jazdę na deskorolce. Pomóżmy Albertowi Radomskiemu w powrocie do zdrowia, do swoich pasji, czeka na niego kochająca rodzina.

Nie pozwólmy, by bandyta, którego tożsamości nadal nie ustalono odebrał Albertowi najcenniejszy dar – życie.

Proszę, wpłacajcie darowizny dla Alberta, każda złotówka to jego rehabilitacja i szansa na powrót do zdrowia. 

Szanowni Państwo,
na dzień dzisiejszy, dzięki Waszej pomocy i bardzo intensywnej, codziennej, wielogodzinnej rehabilitacji stan zdrowia Alberta znacznie się poprawił. Albert oddycha samodzielnie, siedzi z pomocą rehabilitantki, potrafi skupić wzrok na mówiącej do niego osobie, rozumie co się do niego mówi. Albert przebywa na stałe w domu, pod troskliwą opieką swojej Mamy.
Po tym strasznym nieszczęściu, które spotkało Alberta, powrót do zdrowia i chociaż częściowego, samodzielnego funkcjonowania jest dla niego niezwykle trudną, ciężką pracą. Albert praktycznie wszystkiego musi uczyć się od nowa. Ale bardzo dzielnie sobie radzi, pracuje z rehabilitantami i ma ogromną wolę życia. Dzięki wsparciu finansowemu Was – Darczyńców – Ludzi o Wielkich Sercach, Fundacja może regularnie opłacać rehabilitację Alberta, finansować pobyty w specjalistycznych klinikach oraz kupować potrzebne Albertowi sprzęty rehabilitacyjne. W chwili obecnej miesięczny koszt intensywnej, codziennej rehabilitacji Alberta to około 8000 zł. Albert przygotowuje się także do wyjazdu do specjalistycznego Ośrodka w Iławie, gdzie koszt pobytu wyniesie ok. 16 000 zł miesięcznie. Pamiętajmy o Albercie i pomagajmy. Dobro powraca !
W imieniu Rodziców Alberta, Fundacja składa gorące podziękowania za okazaną Albertowi pomoc i wsparcie.

Uwaga! Koniec strony ;)