bartymeuszProjekt „Bartymeusz” realizujemy od 2010 roku. W ramach tego przedsięwzięcia organizowaliśmy i przeprowadzaliśmy bezpłatne badania wzroku dla osób ubogich z Poznania i okolic. Wszyscy potrzebujący otrzymali bezpłatnie okulary, jeśli była taka potrzeba. Badania przeprowadzane były głównie w Katedrze Optometrii i Biologii Układu Wzrokowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W działania te zaangażowało się wielu specjalistów, producentów soczewek okularowych i opraw okularowych, firm optycznych oraz instytucji, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W Polsce przebadaliśmy w sumie 355 osób ubogich, bezdomnych oraz dzieci z domu dziecka, wydaliśmy 590 par okularów dobranych i wykonanych dla każdego pacjenta indywidualnie.

W 2014 roku w październiku razem z Bożenką i Markiem Gwóźdź służyliśmy w Mołdawii przez sześć dni – dwa dni w Poliklinice w Straseni a pozostałe cztery dni w Sieriec. Zbadaliśmy 300 osób i wydaliśmy 500 par okularów (większość zrobiono w Polsce a następnie przetransportowano do Mołdawii). Na miejscu nocowaliśmy w domu misyjnym „Metanoia” prowadzonym przez polską Misję Przyjaciół Dzieci w Straseni. To ludzie działający w tej organizacji ugościli nas i zajęli się formalnymi aspektami naszej służby, takimi jak weryfikacja i rejestracja pacjentów.

W kolejnej wyprawie do Mołdawii w 2015 roku zbadaliśmy i zaopatrzyliśmy w okulary głównie dzieci z domu dziecka w Straseni (wydaliśmy 350 par okularów). Tym razem dołączyła do nas Iwona Sawicka.

W tym roku w lipcu wraz z dwoma innymi optometrystami ( Dr Katarzyną Krystofiak i Mgr Maciejem Ciebierą) pojechaliśmy do Gotesti (Mołdawia), gdzie zbadaliśmy 390 osób oraz wydaliśmy 400 par okularów ( 200 par zrobiono w Polsce).

Serdecznie dziękujemy

firmie Jai Kudo, która zaopatrzyła nas w 400 par soczewek okularowych

Optykowi „Wizjoner” ze Śremu za wykonanie 40 par okularów

Optykowi „Tomalka” z Katowic za wykonanie 60 par okularów

Fundacji Soczewki.com z Krakowa za wykonanie 100 par okularów

 

Długoterminowy cel naszych działań nie sprowadza się tylko do organizowania jednorazowych akcji wspierających, pragniemy podnosić poziom wiedzy i umiejętności miejscowych specjalistów zwłaszcza z zakresu optometrii oraz doposażać gabinety w których prowadzi się badania wzroku lub nawet tworzyć nowe. W związku z tym pragniemy zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, jeśli czujecie się Państwo poruszeni tymi działaniami i chcecie być ich częścią – możecie pomóc.

Zbieramy używane i nowe okulary w dobrym stanie, oprawy okularowe oraz środki na zakup sprzętu diagnostycznego. Okulary można przesyłać na adres ul. Daglezjowa 46/1; 62-070 Dąbrówka .

Środki finansowe można przekazywać na konto Fundacji Bread Of Life:

BZ WBK73 1090 1346 0000 0001 1270 4936 Z dopiskiem „Bartymeusz”

Koordynatorzy : Hanna i Piotr Buczkowscy

Kontakt: hannabuc@ump.edu.pl

Dotychczasowa WSPÓŁPRACA:

Katedra Optometrii i Biologii Układu Wzrokowego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Punkt Informacyjny Europe Direct – Poznań

JZO

JAI KUDO

Misja Przyjaciół Dzieci

centrumlepszegowidzenia.pl (Dąbrówka k. Poznania)

Centrum Optyczne w Pyskowicach Małgorzata i Bolesław Rudzińscy

„Wizjoner” Salon Optyczny Magdalena Majchrzak (Śrem)

Optyk Artur Hrapkowicz ze Starachowic (F.H.U. Oczko)

Optyk Express Jóźwiak (Poznań)

Optyk „Tomalka” z Katowic

Fundacja soczewki.com
<h2>Podaruj Nam 1% mocy, tak abyśmy wspólnie razem zmieniali Nasze otoczenie.

 

 

Uwaga! Koniec strony ;)