Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000268931

Rozlicz PIT szybko i łatwo

Projekty które powstały dzięki wpłatom 1%

Zostań aniołem

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak zostać aniołem? Czy jest to możliwe tutaj na ziemi? Czemu nie!!! Piszemy Tobie, Ty możesz zostać aniołem, możesz być nim w każdej chwili. Możesz dodać skrzydeł innym, wspierając ich w codziennej walce z chorobami, życiowymi trudnościami. Możesz nawet założyć zbiórkę dla kogoś, w ten sposób pomagając mu w trudach codziennej egzystencji, lub raz do roku zrzucić szatę codzienności i przebrać się za anioła dodając innym nadziei na lepsze jutro. Zresztą zobacz sam, jak zostać aniołem tutaj na ziemi

Wigilia na kaliskim rynku

Wigilia na kaliskim rynku to projekt, który narodził się z potrzeby serca. Inspiracją była powieść Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. W zimowy weekend zachęcamy kaliszan do pomocy wybrany dzieciom, tak aby nie zgasła ostatnia zapałka nadziei na lepsze jutro. Z zebranych pieniędzy, zakupujemy nierefundowane zabiegi w Polsce, sprzęt, finansujemy dojazdy na leczenie oraz fundujemy wizyty lekarskie.

Twój ciuch ma drugie życie

Dziurawa skarpeta, dziurawe spodnie wstyd się w nich pokazać, myśli człek. Niestety nasi podopieczni, na co dzień borykają się z podjęciem decyzji leki czy ciuch. Nasza Fundacja wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich podopiecznych, uruchomiła projekt pt. „Twój ciuch ma drugie życie”. Możesz przynieść ciuch, który zalega Tobie w szafie, a my przekażemy go dalej, puścimy go w ruch tak aby miał drugie życie.

Akademia Walki z Rakiem

Powstała w 2010, jako odpowiedź na potrzeby pacjentów chorych onkologicznie a także osób ich wspierających. Obecnie Akademia Walki z Rakiem funkcjonuje przy Fundacji „Światło” w Toruniu i kilkunastu miastach w Polsce  – tworząc tym samym Ogólnopolską Sieć  Akademii Walki z Rakiem. Głównym zadaniem jaki stawia przed sobą Akademia jest pomoc psychologiczna osobom chorym onkologicznie oraz ich bliskim.

Pomoc na czasie

Młodzież w akcji, krótko pisząc daj siebie innym. Pomagamy innym osobom, starszym w ich codziennych życiowych sprawach. Nasi wolontariusze, zawsze są na czas i o czasie. Zdąża z pomocą do każdego. Co robimy; drobne sprzątanie, zakupy, pomagamy osobom niepełnosprawnym w ich codziennych rzeczach, spędzamy miło czas. Osoba odpowiedzialna za projekt Aleksandra Tomczak

Kawiarenka Aspergera

Kawiarenka jest świeżym projektem, skierowanym do osób z zespołem Aspergera. Raz w tygodniu, dzieci spotykają się na Podgórzu w Kaliszu.

Wyprzedaż garażowa

Wyprzedaż garażowa, to nowy projekt gdzie sprzedajemy używane rzeczy a za zebrane środki tworzymy fundusz grantowy dla osób niepełnosprawnych.

Fundusz grantowy

Błogosławioną rzeczą jest dawać niż brać. Te słowa są mottem funduszu grantowego dla osób niepełnosprawnych. Dzielimy się własnymi środkami z innymi.

1% zbieraj z Nami

Zbieraj z Nami na swoje leczenie, rehabilitację. Możesz z Nami osiągnąć więcej, a koszty swojego leczenia możesz zmniejszyć do minimum

Kaliskie Aukcje Charytatywne

Liczy się tylko społeczność. Tutaj zbieramy środki na leczenie poza 1%. Staramy się, aby każdy podopieczny miał komfort leczenia i nie musiał się bać co się stanie kiedy skończy się leczenie. Sprzedajemy podarowane rzeczy w sieci na Facebooku a środki wpłacane są na konto fundacji. Zresztą zobaczcie jak to działa

NLC

Niebieski dom. Miejsce w którym osoby uzależnione, bezdomne mogą przejść terapię, zmienić swój sposób bycia i życia. Wykwalifikowani terapeuci pomogą przejść na przez trudny proces zdrowienia i dochodzenia do trzeźwości. Niebieski dom w nim poczujesz się prawie jak w niebie.

Bartymeusz

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest bezpłatne badanie wzroku i ufundowanie okularów osobom potrzebującym korekcji.

Wychodząc naprzeciw potrzebie kontrolowania widzenia, nie tylko w zakresie ostrości wzroku, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w proponowanych badaniach przesiewowych wzroku u dzieci.

Uwaga! Koniec strony ;)