KRS: 0000268931 konto:73109013460000000112704936

Murowana Goślina ul. Długa Goślina 1

Poznań

W Poznańskiej siedzibie Fundacji wspieramy

dorosłych i dzieci

 

BofL_poznan_pomoc

BofL_P_Youth_collage

Obecnie pomagamy także dzieciom z rodzin w bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej, prowadząc zajęcia poza lekcyjne w świetlicy środowiskowej, gdzie dostają ciepły posiłek, korepetycje, bezpieczne i pełne miłości środowisko, a także jedzenie, które mogą wziąć ze sobą do domów. Miasto dotuje tą działalność w 80% pozostałe 20% musimy uzbierać sami jako Fundacja.

Dom dziecka w Wolsztynie

 

O nas

Jesteśmy grupą wolontariuszy z Poznania. Od 2002 roku odwiedzamy i wspieramy dzieci z Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Staramy się pomóc im odnaleźć się w społeczeństwie.
Prócz regularnych odwiedzin zapraszamy je do naszych domów, organizujemy zajęcia tematyczne, przywozimy ciekawych gości, zaopatrujemy w dary materialne. Poprzez obecność i pomoc chcemy okazać, że są dla nas ważne, że kibicujemy im nie tylko w słowach lecz i w czynach. Nasza grupa to osoby z różnych kościołów z Poznania. Chcemy, by nasza wiara w Boga wyrażała się przez praktyczną pomoc.

Budynek Domu Dziecka “Droga” w Wolsztynie.

Budynek Domu Dziecka “Droga” w Wolsztynie.

O dzieciach

W Domu Dziecka ‘Droga’ mieszka 31 wspaniałych młodych ludzi. Są to dziewczyny i chłopcy w wieku 8-20 lat. Lubią sport, muzykę, mają swoich fanów, lubią być zajęci i jak ‘coś’ się dzieje. Chcą być modnie ubrani, uczesani, podziwiani, a przede wszystkim czuć się kochani i akceptowani. Niestety w Domu Dziecka nie znaleźli się bez powodu… Każde dziecko ma swoją bolesną historię, z którą na co dzień musi się zmierzać w szkole, w pracy, wobec ludzi i świata z zewnątrz. Pracownicy Domu Dziecka robią wiele, aby stworzyć w placówce bezpieczną i pozytywną atmosferę motywującą dzieci do nauki i szacunku względem siebie samego i drugiej osoby. Codzienna praca wychowawców wystawiona jest na wiele prób. Potrzeby emocjonalne dzieci są tak duże, że sami przyznają, że ich wysiłek nie wystarczy. Stąd pojawiło się miejsce dla nas, wolontariuszy.

Nasze cele

1.    Regularną obecnością i indywidualnym zainteresowaniem pragniemy wzmacniać w dzieciach poczucie wartości, aby miały siły i motywację do pracy nad sobą.
2.    Poprzez wartości, które sami staramy się przestrzegać jako chrześcijanie i ludzie wierzący zachęcamy dzieci do dokonywania w życiu świadomych wyborów pomiędzy dobrem a złem.
3.    Przywożąc żywność i zaopatrując placówkę w dary materialne przyczyniamy się do tego, by dzieci były zdrowe, dobrze odżywione i posiadały odpowiednią do ich wieku i pogody garderobę.

Co robimy?

1.    Regularnie odwiedzamy Dom Dziecka, najczęściej raz w tygodniu.
2.    W czasie naszych wizyt:

 • – spędzamy czas z dziećmi bawiąc się z nim i rozmawiając,
 • – pomagamy w odrabianiu lekcji,
 • – zabieramy do biblioteki, na spacer, na coś do przekąszenia do miasta,
 • – zaopatrujemy placówkę w żywność, ubrania, środki higieny osobistej i artykuły szkolne.

3.    Organizujemy wycieczki, obozy, na które zapraszamy dzieci z Domu Dziecka.
4.    Znajdujemy sponsorów, którzy opłacają dodatkowe zajęcia dokształcające (np. z języków obcych) lub opłacają udział w wyjściach lub wyjazdach.
5.    Inspirujemy je spotkaniami z ciekawymi ludźmi z kraju i z zagranicy.
6.    Zapraszamy je do swoich domów.

Szlifujemy angielski

Szlifujemy angielski

Aktualności

Co udało nam się zdziałać? – nasze radości:

 • – 7.07 – w ramach projektu „Poznajemy nowe smaki” piekliśmy z wszystkimi chętnymi dzieciakami muffinki. Zrobiliśmy ich chyba z 10 tuzinów (bananowe, jagodowe i jabłkowe).
 • – 26.07 – 2.08 – czwórka wychowanków brała udział w chrześcijańskim obozie dziecięcym „Tropami bożego dzieła”  organizowanym m.in przez zbór K5N. Były to nastolatki, więc otrzymały funkcje asystentów wychowawców. Jako asystenci musieli uczyć się łączyć obowiązki z zabawą. Czuli się dowartościowani z powodu tego, że powierzono im konkretne funkcje np. obsługa sklepiku obozowego.
 • – 31.08 – kolejne zajęcia w ramach projektu „Poznajemy nowe smaki” wspólnie przygotowaliśmy koktajle mleczno owocowe na bazie bananów i owoców z ogródka przy domu dziecka.
 • – Czwórka wychowanków spędziła czas z rodzinami zaprzyjaźnionymi w Poznaniu i okolicach.
 • – Jeden z wychowanków znalazł miejsce w kochającej rodzinie zastępczej i nowy rok szkolny zaczął już ze swoja nową rodziną.Archiwum aktualności


Zapraszamy do galerii zdjęć

Co się zadzieje? – nasze plany:

 • – wycieczka do: fabryki Volkswagena,
 • – systematyczne odwiedziny naszych wolontariuszy – pomoc w lekcjach, wspieranie, rozmowy, wspólny czas,
 • – spotkanie z kosmetyczką,
 • – projekt „poznajemy nowe smaki” – warsztaty kulinarne i wspólne gotowanie.
Jim LaRose – lider grupy z najmłodszymi wychowankami

Jim LaRose – lider grupy z najmłodszymi wychowankami

Kontakt

Działalność grupy jest koordynowana przez:

Możesz nam pomóc

 • – regularną modlitwą o dzieci i nasze dla nich działania,
 • – służąc swoim czasem i wiedzą dołączając się do grupy wolontariuszy,
 • – umożliwiając dzieciom udział w ciekawych wyjściach, spotkaniach, wycieczkach lub obozach,
 • – przekazując darowiznę na poniższe konto.

Konto:
76 1090 1346 0000 0001 1455 5351
Fundacja  Bread of Life
Długa Goślina 1
62-095 Murowana  Goślina
„Dom Dziecka w Wolsztynie.”