KRS: 0000268931 konto:73109013460000000112704936

Murowana Goślina ul. Długa Goślina 1

Wybrzeże Kości Słoniowej

W roku 2004 Charles N’ZI – student studiów magisterskich w Poznaniu – spotkał Richarda i Brooke Nungesser, założycieli Fundacji Bread of Life Polska. Od tego momentu Charles został wolontariuszem tej organizacji.

 

Po powrocie do kraju, Charles N’zi wraz z kilkoma przyjaciółmi i braćmi w Chrystusie postanowił stworzyć satelitę Fundacji Bread of Life na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

Od 2008 roku Bread of Life – Oddział na Wybrzeżu Kości Słoniowej swoją opieką obejmuje najbiedniejszych z biednych w dzielnicy Abidjan: wdowy, sieroty, dzieci ulicy, bezdomnych i inne osoby, które nie mogą sobie pozwolić na codzienne posiłki itp. Dzięki temu możemy pokazywać wielką Bożą miłość do nich.

 

Poza potrzebami materialnymi tych osób, służba ma zaspokoić ich najgłębszą potrzebę, która jest duchowa: poznanie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Jako, że ubóstwo zaczyna się w umyśle,

zatem to o umysł powinniśmy walczyć na pierwszym miejscu. Ewangelia Jezusa Chrystusa, Chleb Życia, jest potężnym narzędziem w tej walce.

Charles N’zi

Na Wybrzeżu Kości Słoniowej pomagamy przede wszystkim w trzech przestrzeniach:

 

1. Działania Humanitarne i Społeczne

 

Pomoc uchodźcom w Bigerville, praca z wdowami i sierotami w Yopougon

 WKS_collage_refugees

2. Działania Kulturalne i Rekreacja

 

Każdej soboty członkowie Bread of Life urządzają zajęcia sportowe – przede wszystkim mecze piłki nożnej, która jest bardzo popularna w Yopogon – dzielnicy Abidjan, gdzie mamy swoją siedzibę.

 WSK_collage_sport

3. Pakiety startowe dla Małego Biznesu

 

 

Bread of Life sfinansowało m.in. działalność rodziny Hermanna Brou, która rozpoczęła hodowlę i sprzedaż róży chińskiej.

 WKS_collage_work

Planujemy stworzenie miejsca szkoleń i edukacji – zaspokajając potrzebę nauki czytania i posługiwania się komputerem – wesprzyj nas finansowo lub rzeczowo!