Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra „Odważni Wygrywają” zainicjowana i realizowana przez Fundację „Gdyński Most Nadziei” to unikatowy w skali Polski autorski projekt realizowany od 2009 roku. Kampania, inspirowana prawdziwą historią, Kuby, młodego gdynianina, u którego zdiagnozowano chorobę nowotorową, stała się punktem wyjścia do budowania działań w obszarze profilaktyki raka jądra. Temat pomijany społecznie, wstydliwy, marginalizowany, zobrazował skalę problemu znikomej świadomości społecznej, nieznajomości objawów, a przede wszystkim specyfiki tego rodzaju nowotworu. Celem kampanii jest budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która potrafi uratować życie – wcześnie wykryty rak jąder jest wyleczalny aż w 100%.

Za kampanię na terenie miasta Kalisza odpowiedzialny będzie kaliski oddział Fundacji Bread of life, Akademia Walki z Rakiem działająca przy fundacji. W ramach kampanii, na terenie Kalisza; pragniemy zorganizować heapning, który planowany jest na 14 listopada podczas, którego rozdawane będą na ulicach Kalisza jajka z ulotkami dotyczącymi samobadania jąder.

Następnego dnia (15 listopada) planowana jest prelekcja  w specjalnie wynajętej sali PWSZ w godzinach dopołudniowych. Wykład zostanie przeprowadzony przez specjalnie zaproszonego psychoonkologa z Wrocławia dla studentów, uczniów  PWSZ dla klas II-drugich LO i Technikum w liczbie 100 osób. Dwa dni pózniej planowane jest badanie profilaktyczne USG jąder w godz od 15 do 17 w MEDIX-sie dla osób, które zgłoszą się z specjalnie przygotowanym voucherem, który zostanie rozdany podczas prelekcji. Przyjmujemy, ze z badania skorzysta 30 osób. W ramach kampanii będzie możliwe skorzystanie z darmowych porad z psychoonkologiem liczbie 30h. Zadanie zakończy się rozliczeniem projektu.

396 komentarzy:
 1. MichaelWor says:

  喜多福,乾拌麵,拌麵,乾麵,呷什麵,關廟麵,手工麵,手作麵,沙茶咖哩,川味麻辣 牛肉風味,油蔥香菇,香蒜麻醬,紅油烏醋,麻辣麻醬,川味麻辣,團購美食,sidofu,日曬麵條,古法手工精製,日光自然曬乾,乾拌麵網路票選,拌麵網路票選 ,乾拌麵台灣票選 ,拌麵台灣票選,乾拌麵排名,拌麵排名,2018乾拌麵之王

  https://www.sidofu.net/

 2. Jamesduh says:

  喜多福,乾拌麵,拌麵,乾麵,呷什麵,關廟麵,手工麵,手作麵,沙茶咖哩,川味麻辣 牛肉風味,油蔥香菇,香蒜麻醬,紅油烏醋,麻辣麻醬,川味麻辣,團購美食,sidofu,日曬麵條,古法手工精製,日光自然曬乾

  https://www.sidofu.net/

 3. ZenoxVeirtieva says:

  Sposob awarii dysku twardego okresla, w jaki sposob ma zostac naprawiony i ostatecznie jak zostanie przywrocony dostep do danych.
  Istnieje wiele roznych technik naprawy uszkodzonego nosnika – np. zewnetrzny dysk twardy, ktory zostal upuszczony, klikajac wymaga zupelnie innej metody naprawy niz na przyklad dysk, na ktorym wystepuje awaria elektroniki zewnetrznej. Naprawa dysku twardego i proces odzyskiwania danych jest skomplikowany i czesto czasochlonny, dlatego powinien on zostac podjety tylko przez profesjonalna firme zajmujaca sie odzyskiwaniem danych, taka jak np. MiP Data & Forensic

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Uwaga! Koniec strony ;)